Xiaomi, Corona Virüse Karşı Akıllı Maske Üretti!

Birçok marka da maske satışına başlayarak krizi fırsata çevirdi. Ürün gamının çeşitliliği ile karşımıza çıkan Çinli teknoloji devi Xiaomi de bu noktada değerlendirilecek akıllı maske hamlesini yaptı!!!

Corona virüsü ardından Xiaomi akıllı maske ile karşımızdaAkıllı maske için alınan patentin açıklamasında maskenin bir işlemcisinin olduğu belirtiliyor. Bu sayede üründe yer alan sensörler aracılığıyla toplanan tüm verilerin hesaplanması için özel bir hesaplama birimi de kullanılacak.


Depolama modülü bulunan maskede toplanan veriler saklanıyor. Bağlantı modülü sayesinde ise diğer cihazlara aktarılabiliyor. Tüm bunların yanında standart hava filtresine güç veren harici piller de bu maskede yer alacak gibi duruyor.

Kullanıcının hareket edip etmediğini veya sabit bir pozisyonda olup olmadığını belirleyecek ivmeölçer gibi bir sensör de maskede yer alacak!

Xiaomi’nin akıllı maskesindeki sensörler, maskenin kullanım süresi, kirlilik emilimi, nefes hacmi, nefes sayıları gibi verileri kaydedecek. Böylelikle maskenin son durumu da yine maskeden takip edilebilecek.

Akıllı maskenin marifetleri elbette bunlarla sınırlı olmayacak. Maskenin ayrıca, kullanıcıların bulunduğu şehirdeki hava durumu ve hava kalitesi hakkında bilgi vereceği ve bu verileri de gerçek zamanlı olarak mobil uygulama üzerinden göstereceği söyleniyor!!!!

24 Paylaşımlar
Daha fazla Editör Seçimi, Teknoloji Haberleri
Atatürk’ün Cumhuriyet Köyü Projesini Danimarkalılar Yaptı!

Havayı Suya Dönüştüren Paneller Kullanılmaya Başlandı

Çılgın Mühendisler Depremi Önceden Bilecek Uyguluma Geliştirdi!

Dünyanın En uzun İsimli Dağı - Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
Dünyanın En Uzun İsimli Dağı – Bu Dağın İsmini Söylemek İmkansız!

Büyük İkramiyenin Kendisine Çıktığını Sanan Muhabir Güldürdü!

Kapat