Whatsapp Benzeri 5 Uygulama

Whatsapp Benzeri 5 Uygulama

En iyi Whatsapp benzeri uygulamayı sizler için derledik. Bu yazımızda Whatsapp gibi çalışan ve canınızı sıkmayacak en iyi 5 uygulamayla karşınızda olacağız. Bildiğiniz gibi Whatsapp, 8 Şubat 2020 sonrası kullanıcı sözleşmesini kabul etmeyenlerin Whatsapp’ı kullanamayacaklarını açıkladı. Başta Türkiye olmak üzere pek çok ülke kullanıcıları Whatsapp’ı siliyor ve Whatsapp alternatifi sohbet programlarına yöneliyor. Sizde Whatsapp’ı silmeyi düşünüyorsanız bu yazı tam size göre;

İşte En iyi Whatsapp Benzeri 5 Uygulama

  1. Telegram
  2. BİP
  3. Signal
  4. ICQ
  5. Viber

1.Telegram

Telegram- Whatsapp Benzeri Uygulama

 

Rus kökenli telegram, Türkiye’de yakın zamanda iyi bir kullanıcı kitlesine ulaşmıştı. Türk kullanıcılarının sevdiği bir app olan telegram, özellikle whatsapp’a çok benzemesi ve kullanım kolaylığıyla ön plana çıkan Telegram 2021 yılında whatsapp alternatifi olmasından çok Whatsapp’ın yerini alması bekleniyor.

Uygulamanın en çok sevilen yanları emoji kısmı. Emojileri oldukça doyurucu ve güzel. Sadece bunun için whatsapp’dan buraya geçiş yapan bile var. Ayrıca kullanımı sade. Bunun yanında topluluk oluşturma özelliği beğenilen özellikler arasında. Ufak tefek yazılım hataları dışında kusuru bulunmayan telegram ile whatsapp da yapabildiğiniz her şeyi yapmanız mümkün.

Telegram İndirme linkleri

Android için tıklayın       Apple için tıklayın

2. BİP

BİP - Whatsapp Benzeri Uygulama

Yerli ve milli bir uygulama olan BİP, en iyi Whatsapp benzeri uygulamaları arasında ve Whatsapp’ a rahatlıkla alternatif olabilir.

Turkcell’in sahibi olduğu BİP’i herkes kullanabiliyor. Bunun dışında eğer Turkcell iseniz ek avantajlarınız var. Örneğin bedava BİP araması kazanmak gibi. Görüntülü konuşma dahil her şeyi rahatça yapabileceğiniz BİP’le akıllı Faks ve mesajla para gönderme gibi müthiş özelliklere de sahip olmakla mümkün.

Oldukça kullanışlı ve konforlu olan BİP’in tek sıkıntısı arayüzü diyebiliriz. Bunun yanında emoji ve gif desteğinin biraz yavan kaldığını söyleyebiliriz. 

BİP İndirme linkleri

Android için tıklayın       Apple için tıklayın

3. SİGNAL


Signal - Whatsapp Benzeri Uygulama
En iyi whatsapp benzeri uygulamalarında sırada Signal var. Signal’in anahtar kelimesi güvenlik. Kullanıcı verilerini kaydetmediğini söyleyen yok olan mesajlar sunan Signal, bu konuda çok beğeni topladı. Açık kaynak kodlu olan yazılım veri güvenliği ve reklam almamasıyla dikkat çekiyor. Mesajlaşma ve sohbet uygulamaları arasında hızla yükselen Signal, pazarı zorlayacak gibi duruyor. Whatsapp ile yapabileceklerinizin tümünü rahatça yapabileceğiniz signal ile ayrıca SMS almak da mümkün.

Emoji ve gif kısmı biraz zayıf olan, ara yüzü sade olan Signal ile sıkıntı yaşacağınızı düşünmüyoruz. Eğer veri güvenliğini önemsiyorsanız internette olarak Signal’i tavsiye ederiz. 

Signal İndirme linkleri

Android için tıklayın       Apple için tıklayın

4- ICQ
ICQ - Whatsapp Benzeri Uygulama

Whatsapp alternatifi uygulamlarında sırada İCQ var. Oldukça kaliteli bir uygulama İCQ mesajlaşma konusunda sıkıntı yaşatacağı benzemiyor.  Sınırsız katılımcıya açık olan kanal sohbetleri, görüntülü ve sesli grup sohbetleri ve mesajlaşma gruplarıyla oldukça kaliteli alternatifler arasında. 

Uygulamanın tek ve en önemli eksisi artık Türkiye’de kullanıcı sayısının az olması.

Signal İndirme linkleri

Android için tıklayın       Apple için tıklayın

5- Viber
Viber - Whatsapp Benzeri Uygulama

Whatsapp benzeri uygulamalarda Viber de pek bilinmeyen uygulamalar arasında. Whatsapp alternatifi olacak mı bilinmez ama diğer mesajlaşma uygulamalarıyla benzer uygulamalara sahip olan Viber, veri güvenliği konusunda da oldukça iyi. Sınırsız katılımcıya açık olan kanal sohbetleri, görüntülü ve sesli grup sohbetleri ve mesajlaşma gruplarıyla oldukça kaliteli alternatifler arasında. Ayrıca mesajlaşırken canı sıkılanlar için uygulama içerisinde oyunlarda var. 

Uygulamanın en önemli handikabı ise halen Türkiye’de kullanıcı sayısının oldukça az oluşu. Bakalım Türkler zamanla bu uygulamayı sevip Whatsapp’ın yerine koyabilecek mi?

Viber İndirme linkleri

Android için tıklayın       Apple için tıklayın

Whatsapp Benzeri Uygulama Önerisi

Whatsapp alternatif uygulamalardan hangisini önerirsiniz diye soracak olursanız; eğer veri güvenliğini ön planda tutan kullanıcıysanız Signal ve Viber’i öneriyoruz. Kullanım kolaylığı derseniz ve whattsapp’ ya yakın olsun derseniz Telegram’ı öneriyoruz. Eğer çıkartmaları bol olsun ve eğlenceli bir chat programı olsun derseniz bu konuda önerimiz ise İCQ olacaktır. Chatleşme eğlenceli olsun diyorsanız bu konuda Viber oldukça iyi. Ayrıca bu yazıda yer vermediğimiz Google Duo ise video sohbet özelliğiyle tercih nedeni olabilir. 

Kullanımınıza göre en iyi Whatsapp alternatifleri arasında en iyi hangisi  seçmek size kalmış bir şey. İyi yüklemeler diliyoruz 🙂

Whatsapp Alternatifleri Arasında Sizce En İyisi Hangisi?

Buraya kadar tanıttığımız en iyi 5 whatsapp benzeri yani whatsapp alternatifi uygulama sizce hangisi? Hangi uygulamayı seçerdiniz. Yorum olarak mutlaka belirtin.

Whatsapp’ı bırakamayanlar için Whatsapp Durum Sözleri

Aranızda Whatsapp aşığı olup bu uygulamayı asla bırakamam diyenler olabilir. Onlar için aşağıdaki gönderi vazgeçilmez olsa gerek:

Whatsapp Durum Sözleri

Ana sayfamızı ziyaret etmeyi unutma

Paylaşmak için tıklayın