Whatsapp Ban Atmaya Başladı! Binlerce Kişiye Ban Yedi

Whatsapp Ban Atmaya Başladı! Binlerce Kişi Ban Yedi

Sosyal Medya dünyası çok ilginç bir haberle çalkanıyor. Amerika’da bazı kullanıcı hesapları banlandı. Banlanan hesap sayısının binlerce olduğu söyleniyor!

Whatsapp dünya çapında yeni bir uygulamaya girişti ve bazı hesaplar banlanmaya başladı.  İlk olay Mowe11 isimli bir kişinin başına geldi.

Bir üniversite grubuna katılan bu kişi, daha sonra grubun ismini değiştirdi. Grubun ismini değiştirmesinin ardından bu kişi hem grubu hem de kendi hesabı tamamen silindi. 

Whatsapp Ban Atmaya Başladı! Binlerce Kişiye Ban Yedi
Whatsapp Ban Atmaya Başladı! Binlerce Kişiye Ban Yedi

Francisco Alfaro isimli bir kişi de aynı dertten muzdarip. Açıkalama yapan bu kişi 100 kişilik okul grubuna girdiğini , grubun adını değiştirdiğini söyledi. Bunun ardından bu kişinin grubu da kendi hesabı da tamamen kaldırılduı. 

BİLGİ VERMEDEN DİREK SİLİNİYOR

Popüler mesajlaşma uygulaması , ceza verdiği kullanıcılarını hiç uyarmadan banlıyor. 

WHATSAPP KABUL ETTİ İDDİA OLMAKTAN ÇIKTI!

Meseleyi ciddileştiren açıklama çok gelmeden geldi. Whatsapp şunları söylüyor:

“Kullanıcılar, WhatsApp’tan neden yasaklandığna dair bilgi almak istediklerinde sistemimizden otomatik bir cevap alırlar. Bu cevap, onların kuralları ihlal ettiğini belirten bir mesajdan ibarettir.

WHATSAPP BAN GERÇEKTEN KORKUNÇ!

Hesabınız yanlışlıkla banlanırsa yapabileceğiniz hiçbir şey yok gibi duruyor. Yapılan açıklamada aynen bu gözüküyor! Kısaca yanlış bir şey yapmamaya bakın

Paylaşmak için tıklayın

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.