Vuhan’da Ordu Şehri Kuşattı, Toplu Mezarlar Kazılıyor! Coronavirus Korkutuyor!

Çin’in ve bütün dünyanın korkulu rüyası olan Coronavirus ile ilgili korkunç iddialar ortaya atıldı. Ordunun Şehri Kuşattığı, 60 Milyon Çinlilin Karantina Altında olduğu, Şehir dışına çıkanan vurulduğu ve en önemlisi toplu mezarlar kazıldığı yönünde. İddiaları doğrular nitelikte videolar yayılması da paniği artıyor!

Çin’in Vuhan kentinde Aralık 2019’da ortaya çıkan ve başlarda kaynağı bilinmediğinden “gizemli hastalık” olarak anılan yeni tip koronavirüs, bugüne kadar çoğu Asya’da olmak üzere 10’dan fazla ülke ve bölgede görüldü.

26 Ocak itibariyle ‘koronavirüs’ten ölenlerin sayısı 81 ulaştı. Ölenlerin 27’sinin Huanan Deniz Ürünleri Pazarında çalışan veya ticaret yapan kişiler olduğu açıklandı. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı Vuhan’ın yıkılması gündemde..

Karantina altına alınan bölgedeki insan sayısı 60 milyona ulaştı. Kentten sızan ses kaydına göre sadece Vuhan’da 100 bin vaka ve 2 bin 744 ölü var. 30 binin üzerinde Çinli gözlem altında tutuluyor..

Salıgın

SES KAYITLARI ORTALIĞI KARIŞTIRDI!

İnternette dolaşan ve Vohan’da yaşayan bir hemşirenin ses kayıtları ise ortalığı karıştırdı. Ölü sayısının söylenenden çok fazla olduğu ve karantinanın çok sıkı şekilde uygulandığı yönünde youtube videoları ise korkuyu arttırdı. 

Kentten sızan ses kaydına göre sadece Vuhan’da 100 bin vaka ve 2 bin 744 ölü var. 30 binin üzerinde Çinli gözlem altında tutuluyor.

Ormanlar kızıl ötesi İHA’larla izleniyor, kimse şehirden çıkarılmıyor. Şehir dışına çıkmak isteyen vuruluyor. Çin’in virüse kontrol altına alınca Vuhan’ı yıkmayı düşündüğü öne sürülüyor..

İddialar bu yöndeyken virüs yayılmaya devam ediyor. Virüs Çin dışında da hızla yayılıyor. Hong Kong ve Macao özel idari bölgelerinde ve Tayvan’da toplam 17 kişi öldü. Tayland’da 7, Japonya’da 3, Güney Kore’de 4, ABD’de 5, Vietnam’da 2, Singapur’da 4, Malezya’da 3, Nepal’de 1, Fransa’da 3 ve Avustralya’da 5, Kamboçya’da 1, Kanada’da 2 vakaya rastlandı..

20 HASTADAN …
Lancaster’da bir biyoistatistik araştırmacısı olan Dr. Jonathan Read’in tahminlerine göre, 4 Şubat’a kadar Vuhan’daki enfekte kişilerin sayısının 250 binden fazla olma ihtimali oldukça yüksek. Vuhan’da hastanelerde kontrol edilen her 20 kişiden birinde virüs olduğu tespit edilip onaylanmış durumda.

Paylaşmak için tıklayın

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.