Türkiye Korona Virüs’te Son Durum: Hem Kötü Hem İyi!

Dünya Koronavirüsle savaşırken ve can kayıpları, çeşitli olaylar ardı ardına gelirken Türkiye’nin katil virüsle mücadelesinde henüz mutlu sona gelinmedi ancak sevindirici gelişmeler olması umut yaratırken her gün gelen ölüm ve vaka rakamları endişe veriyor. İşte verilerle ilgili son durum!

Can Kaybı 1600 ü Geçti!

Açıklanan rakamlara göre vaka sayısı 74.193 oldu, vefat edenlerin toplamı ise 1643. 1 aylık salgın süresince gerekli tedbirleri almamıza rağmen günlük vaka ve ölüm sayısı artıyor. Bakanlık yeni tedbirler alıp gerekenleri yaparken durum umutlu olsa da rakamlar endişe yaratıyor. İşte verilere göre değerlendirme:

Kötü Gidişat: Günde en az 100 Kişi ölmeye başladı. Vaka sayısı Günlük Ortalama 4500 buldu.

İlk önce kötü haberden başlayalım. Salgının başladığı ilk günlerde bir ikiyi bulan ölüm vakaları 11 Nisandan beri günlük olarak 100 ü geçmeye başladı. 16 Nisan’da tepe noktaya ulaştı ve bir günde Türkiye’de salgından 125 kişi öldü. Vaka sayılarında benzer bir tablo vardı. Son bir haftada vakalarda ortalama 4500 artış var. Türkiye’deki bu yükseliş hem dış basında hem de Türkiye’de korku yaratırken bakanlık salgının zirve yaptığını, kontrol altında olduğunu söylüyor. 

İyi Gidişat : İyileşme oranı ve İyileş hasta sayısı arttı. Salgın Tepe Yapmış Olabilir. Her an normale dönebiliriz!

Vaka ve ölüm rakamları korkuturken iyileşen hastaların hızla artması ve vaka sayısının stabil kalması sevindiriyor. Türkiye’de ölüm oranlarının düşük oluşu (40 hastada 1 kişi) başarılı bir yönetim gösterdiğimizi gösteriyor. 16 Nisan itibariyle iyileşen sayısı 1500 ü buldu. Veriler oldukça umut vaat ediyor.

Gerçekten Ne Durumdayız? İnternette Yorumu

Hastalığın başladığı bugünden itibaren salgın yükseliş gösterse de 16 Nisan itibariyle yoğun bakımda aşırı hasta olmayışı sağlık sistemine yük binmemesi, ölüm oranının az olması ve vakaların  patlama yaratmaması hastalığın kontrol altına alınacağını ve yakın zamanda güzel haberler geleceğini söylüyor. Bu konuda 15 Nisan’da yaptığımız habere bakmanızı öneririz:

 

Paylaşmak için tıklayın

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.