Skandal: Ünlüler Koronaya Karşı Ne Olduğu Belli Olmayan İlacın Reklamını Yaptı!

Bakanlık onayı olmadan instagram ve çeşitli mecralarda satılan doğal takviye ürünü tam anlamıyla skandal haline dönüştü. Ürünün reklamlarında Koronavirüs’ü iyi ettiği ve sağlıklı kalındığı yönünde iddialar var. Daha korkunç olanıysa ünlülerin hala ürünü savunması. Ayrıntılar haberimizde

Geçen günlerde Şeyma Subaşı, Seda Sayan, Demet Şener gibi ünlü isimlerin üst üste tanıtımını yaptığı ve corona virüsüne karşı yüzde 89 koruduğunu iddia ettikleri bir ürünün savunmasını Seren Serengil yaptı. Serengil ürünü, “Ben her gün içiyorum, henüz ölmedim” şeklinde savunarak pes dedirtti.

Henüz birkaç gün önce piyasaya çıkan No-Attack adlı ürünü birçok ünlü isim sosyal medya hesaplarında paylaşarak tanıtımını yapmaya başlamış, tanıtılan ürünün Tarım Bakanlığı’ndan onayı olup olmadığı ise belirsizliğini koruyordu.

Fakat ünlü isimlerin ısrarla “Corona virüse karşı etkili” ifadeleriyle tanıttıkları ürünün Tarım Bakanlığı’nın Onaylı Takviye Edici Gıdalar Lisesi’nde No-Attack adlı bu ürünün yer almadığı anlaşılınca olaylar büyüdü.

Ünlü isimler ürünü tanıttıkları videoları bir bir hesaplarından kaldırırken, ürünün resmi hesabı da Instagram üzerinden kapandığı görüldü. Bu da marka hakkındaki güvenilirliğin sorgulanmasına neden oldu.

Ancak No-Attack adlı ürünü tanıtanlardan biri olan Seren Serengil, ürünü her gün kullandığını ve sonuna kadar arkasında durduğunu gösteren bir açıklama yapma ihtiyacı hissetmiş. Serengil’in bir Instagram gönderisinde bir kullanıcıya cevap olarak yazdığı yorumda bahsettiklerinin ironi içermesi ise akıllarda soru işareti bıraktı.

“CORONA VİRÜSÜNE İYİ GELDİĞİNİ SÖYLEYEN İKİ SALAK YÜZÜNDEN BÖYLE OLDU”

Serengil, firmanın pazartesi günü açıklama yapacağını belirterek şu cümleleri kurdu:

 

İnternette Uyarıyor Sakın Almayın!

Takipçilerimizi uyarıyoruz. Henüz onay almamış sadece kiriz ortamından kesesini doldurmak için yapılan ticaretcilere kanmayın. Para tuzaklarına inanmayın!

Paylaşmak için tıklayın

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.