Sağlık Bakanlığı Virüslü Bölgeleri Gösteren Uygulamayı Yayınladı!

Sağlık bakanlığı çok önemli bir uygulamayı yayına soktu! Uygulama ile çevrenizdeki risk durumunu görüp ona göre önlem almanızı sağlıyor. Ayrıntılar haberimizde!

Google Play Store ve App Store’dan kolaylıkla indirilen uygulama konum, isim ve yaş gibi kişisel bilgileri kaydederek, vatandaşların bulundukları bölgedeki koronavirüs risk oranını gösteriyor. Uygulamada ‘Sağlık Durumu’, ‘Yoğunluk’ ve ‘Ailem’ adıyla üç ana kategori yer alıyor.

‘Yoğunluk’ bölümünde ise kişinin bulunduğu bölgenin ne kadar risk taşıdığı bilgisi yer alıyor. Örneğin Şişli Merkez Mahallesi’nde yaşayan bir vatandaş çevresindeki risk durumuna baktığında ‘Enfekte yoğunluğunun çok yüksek olduğu bir bölgedesiniz’ yazılı uyarıyla karşılaşıyor.

Pozitif Kişiye Rastladığınızda Haber Veriyor!

Uygulamayla ilgili henüz kesin olmayan ve uygulama bilgilerinde yazmayan ancak bazı kullananların yorumlarına göre uygulamanın diğer önemli bir özelliği pozitif bir vakayla karşılaştığınızda bildirimle size haber vermesi.

Sağlık Bakanlığı Şunları Söyledi

Uygulama şu sözlerle anlatılıyor: “T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması ile telefon numaranız ile doğrulama yaparak adım adım size sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüs hastalığı anlamında vermiş olduğunuz şikayetlerinize göre değerlendirilerek nasıl davranmanız gerektiğine göre yönlendirme alabilirsiniz. Vermiş olduğunuz cevaplara göre yönlendirmeler sadece öneri niteliği taşımaktadır ve nihai bir sonuç/kesinlik içermemektedir, tavsiye niteliğindedir.”

Uygulama Nasıl Yüklenir?

Hayat eve sığar uygulaması nasıl yüklenir öğrenmek için tıklayın

Türkiye’deki Korona Virüsle ilgili şu habere bakmanızı öneririz:

Paylaşmak için tıklayın

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.