Korona Virüs Kalıcı Olabilir!

Ryan, DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus’un, örgütün İsviçre’nin Cenevre kentindeki merkezinde video konferans yoluyla düzenlediği basın toplantısında soruları cevapladı.


Ryan Yaptığı konuşmada, “Hepimiz, yeni salgın dalgaları tespit edilmeden tecritlerin gevşetilmesi durumunda halk sağlığı ve ekonomik felaketlerin kısır döngüsünün ortaya çıkmasından endişe ediyoruz” ifadesini kullandı.

UMUDUMUZ ÇOK ETKİLİ BİR AŞICovid-19’a yönelik aşı çalışmaları hakkındaki bir soru üzerine ise Ryan, “Şunu masaya koymanın önemli olduğunu düşünüyorum. Bu virüs toplumlarımızda endemik olarak kalabilir. Bu virüs çekip gitmeyebilir” uyarısını yaptı.

“HIV de gitmedi ve şartlarına alıştık” diyen Ryan, HIV’e karşı tedavi ve önleyici yöntemler bulduklarını, dolayısıyla insanların eskisi gibi HIV’den korkmadığına işaret etti.

Ryan, “HIV’li insanlara uzun ve sağlıklı yaşam sunuyoruz ancak bu iki hastalığı karşılaştırmıyorum. Bence gerçekçi olmamız önemli ve kimsenin bu hastalığın (Covid-19) ne zaman veya yok olup olmayacağını tahmin edebileceğini sanmıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Mevcut risk değerlendirmesini azaltmak için Kovid-19’un “kayda değer” şekilde kontrol altına alınabilmesi gerektiğinin altını çizen Ryan, virüse karşı en büyük umutlarının tüm dünyanın eşit şekilde yararlanabileceği “çok etkili” bir aşının bulunması olduğunu kaydetti.

İfade bırakmayı unutma!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
23 Paylaşımlar
Daha fazla Dünya Haberleri
Koronavirüsle İlgili Buluş Yapmak Üzere Olan Bilimadamı Öldülürdü!

Koronavirüs’ten Erkekleri Kadınlar Kurtacak!

Çinli Doktorlar Maske
Çinliler Uyardı: Maske Takmadan Salgın Bitmez!

İtalyan Belgeseli : Korona Virüs Vuhan’da Bir Labrotuvarda Yaratıldı!

Isıtma İlaçları Kronovirüs’e Çare olabilir

Kapat