Katil Virüsü Bütün Dünyaya Yayan Adamın Kimliği Açıklandı!

Avrupa çalkalanıyor! Coronavirüsünü 4 kıtaya İngiliz iş insanı yaydı

Coronavirüsün farkında olmadan yayılmasına neden olan ‘süper bulaştırıcı’ olarak adlandırılan kişinin kimliği açıklandı. 53 yaşındaki Steve Walsh adlı iş insanının Singapur’daki bir konferansta virüsü kaptığı açıklandı.

katil virüsü yayan ingiliz

Walsh, ocak ayında Singapurda gittiği iş seyahatinde virüs kaptı, ardından Fransa Alplerine kayak tatili yapmaya gitti. Walshın hastalığın tanısından önce yaptığı bu gezilerin farkında olmadan virüsün yayılmasına vesile olmuş olabileceği konusunda ciddi endişeler var!

Walsh konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Ulusal Sağlık Servisine yardımları ve bana çok iyi baktıkları için teşekkür ediyorum. Şu an tam anlamıyla iyileştim umarım coronavirüsü ile enfekte olan diğer hastalarda kısa zamanda sağlıklarına kavuşur.

Mont Blanc bölgesindeki bir tatil merkezi olan Contamines-Montjoiedeki dağ evinde, iş insanı Walsh ile kalan 5 İngilize (aralarında 9 yaşındaki bir çocuk da var) de virüs teşhisi konuldu. Aynı tatil merkezinde kalan bir adam daha İspanya adası Malarcodaki evine döndüğünde virüs semptomları nedeniyle hastaneye başvurdu ve test sonuçları pozitif çıktı.

Fransız sağlık otoriteleri aynı merkezde kalan 61 çocuk ve aile üyelerini coronavirüsü testinden geçirdi ve neyse ki test sonuçları negatif çıktı.

Walsh 28 Ocakta uçakla İngiltereye döndü. Walshı taşıyan havayolu şirketi uçakta kaç kişinin olduğunu açıklamadı, ancak iş insanının yanında oturan tüm yolcularla temasa geçtiğini söyledi.

Walsh 28 Ocakta uçakla İngiltereye döndü. Walshı taşıyan havayolu şirketi uçakta kaç kişinin olduğunu açıklamadı, ancak iş insanının yanında oturan tüm yolcularla temasa geçtiğini söyledi.

Steve Walsh örneğinde olduğu gibi Süper Bulaştırıcılar, temasa geçtiği kişilere koronavirüs tipi rahatsızlıkları çoğunluktan daha hızlı bulaştırıyorlar.

Paylaşmak için tıklayın

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.