Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl İndirilir? Nasıl Yüklenir?

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl İndirilir

Sağlık bakanlığı 18 Nisan İtibariyle çok önemli bir uygulama yayınladı. Uygulama ile riskli bölgeleri görmek mümkün ve ayrıca resmi bilgi olmasa da uygulama pozitif vakalarla karşılaşınca haber verdiği söyleniyor.


Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl İndirilir

Uygulamaya android ve iphone kullanıcaları sahip olacabilecek. Android kullanıcıları Google Play Store’den APPle kullanıcıları ise App Store den indirecek. İşte linkler :

Android telefonunuz varsa tıklayınİphone Telefonunuz varsa tıklayın

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl Yüklenir

Uygulamayı yukarıda verdiğimiz linklerden indirdikten sonra talimatları izleyerek rahatlıkla yükleyebilirsiniz. Ancak yine de hayat eve sığar uygulaması nasıl yüklenir hatırlatalım.

Hayat Eve Sığar Uygulaması Nasıl İndirilir

Uygulamayı açtıktan sonra sizden telefon numaranız istenecek. Ardından telefonunuza onay kodu gelecek ve bu kodu girmenizle birlikte doğrulama işlemini yapmış olacaksınız. ‘Hesabın Doğrulandı’ mesajını gördüyseniz ‘Konum Servislerini Aç’ seçeneğine dokunun ve devam edin. Bu servisleri açmanız uygulamanın doğru çalışması için çok önemli.

Sonraki adımda hayat eve sığar uygulaması şu soruyu yöneltiyor:

‘Bugün kendinizi nasıl hissediyorsunuz’
Soruyu mutlaka doğru yanıtlayın.

Uygulamanın hemen altında 4 seçenek bulunuyor: Sağlık Durumu, Yoğunluk, Ailem, Hesabım… Bu seçenekler içinden Yoğunluk kısmına geçelim şimdi de. Bu özelliği kullanabilmeniz için T.C. Kimlik No, Baba Adı ve Doğum Yılı bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurup kaydınızı tamamlamanız gerekiyor. 

Yoğunluk haritası, bulunduğunuz bölgenin riskli bölge olup olmadığını size gösteriyor. Sağlık Bakanlığınca tespit edilen vakalar ve belirlenen riskli bölgeleri hızlıca görebilirsiniz.

İyi kullanmalar.

Mutlaka okuyun :

İfade bırakmayı unutma!
+1
1
+1
1
+1
1
+1
0
+1
1
+1
1
0 Paylaşımlar
Daha fazla Türkiye Haberleri, Uygulama Dünyası
Sağlık Bakanlığı Virüslü Bölgeleri Gösteren Uygulamayı Yayınladı!

Türkiye Korona Virüs’te Son Durum: Hem Kötü Hem İyi!

Siyah Maske İşe Yaramaz, Bütün Virüsleri Geçirir!

Diyanet : Korona Virüs Yüzünden Oruç Ertelenemez!

Diyanet Haber : Adam Asmaca Oynayın!

Kapat