Eskişehir’de öğrenciler tramvayda kitap dağıttı

Türkiye’de güzel şeylerde oluyor. Eskişehir’de öğrenciler tramvay’da kitap dağıttı. Geleceğe umut saçtı.

Geçtiğimiz günlerde çeşitli sivil toplum kuruluşları ve okullar ile sosyal sorumluluk projelerine imza atan Büyükşehir Belediyesi, bu kez de Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile birlikte bir projeyi daha hayata geçirdi. Okulun sosyal yardımlaşma kulübü öğrencileri ‘Bizimle Kitap Okumaya Var Mısınız?’ sloganıyla bindikleri tramvaylarda vatandaşlara 500’e yakın kitabı hediye etti. Toplumun kitap okumayı boş zamanlarda yapılacak bir etkinlik olarak gördüğünü ifade eden eğitimci

Diler Şentürk, “Halkımızın bu algısını tersine çevirmek, toplu taşımada bile kitap okunabileceğini hemşehrilerimize anlatmak istedik. Büyükşehir Belediyesi, ESTRAM, Anadolu Üniversitesi ve okul idaresinin de destekleri ile böyle güzel bir proje ortaya çıktı. Ben öğrencilerime ve destek olan kurumlara hassasiyetleri dolayısıyla teşekkür ediyorum” dedi.

Ülkede kitap okuma oranlarının çok düşük olduğunu ifade eden öğrenciler ise farkındalık yaratmak için böyle bir proje yapmak istediklerini ifade ettiler. Çocuklar daha sonra tramvaylara binerek vatandaşlara 500’e yakın kitap dağıttılar.

Haberin Kaynağı : https://www.eskisehirhaber26.com/gundem/eskisehir-de-ogrenciler-tramvayda-kitap-dagitti-h15307.html

85 Paylaşımlar
Daha fazla Türkiye Haberleri
İstanbul'da Deprem
İstanbul’da Yine Deprem Oldu! Deprem Baya Korkuttu

Balerinler Çıplak Diye İhbar Edildi

Bir firma Daha İflas etti; Yörsan’a Kayyım Atandı

Malatyalı Öğretmen Adem Teorisini Buldu

Davutoğlu Gelecek Partisi’ni Kurdu!

Kapat