Çinli Doktorlar Maske

Çinliler Uyardı: Maske Takmadan Salgın Bitmez!

Çinli bilim insanı George Gao, ‘Science’ dergisine konuştu ve salgın için ilginç şeyler söyledi. Gao; yeni tip koranavirüs (Covid-19) virüsüne karşı maske takmamanın büyük bir yanlış olduğunu söyledi.

Çin’de Hastalıkları Önleme ve Kontrol Merkezi Genel Direktörü olarak görev yapan George Gao, ülkesinde salgınla mücadeledeki deneyimlerini aktarırken, “ABD ve Avrupa’daki en önemli hata, insanların virüsten korunmak için hala maske takmaması” dedi.

Çinli Doktorlar Maske

Virüsünün insandan insana “solunum damlacıklarından” geçtiğini söyleyen Gao, bunu önlemenin tek yolunun da maske takmak olduğunu söyledi. Salgının bitmesi için en önemli şartlarından birinin maske olduğunu ve salgının maske takmadan bitmeyeceğini söyleyen Çinli doktor, virüsle temas eden herkesin karantina altına alınmasının önemine değinirken, bu kişilerin tespit edilmesi ve karantina altına alınmasının önemli bir zamanlarını aldığını söyledi.

Çinli Doktor ayrıca, insanların bir araya gelmesinin kesinlikle önüne geçilmesi ve yine insanların bir yerden bir yere geçmesinin tamamen yasaklanmasının gerekli olduğunu savundu.

Paylaşmak için tıklayın

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.