Bir firma Daha İflas etti; Yörsan’a Kayyım Atandı

Açıklamada, şunlar tabir edildi;Yörsan’ın duruşmadan iflas istemesinin, üreticilerin, süt tedarikçisi firmaların ve personellerin mağduriyet …

Türkiye’nin tanın markalarından Yörsan’da iflas bayrağı çekenler arasına katıldı.

Geçtiğimiz günlerde mahkemeye iflas dilekçesi veren Türkiye’nin önde gelen süt ve süt ürünleri üreticisi Yörsan’a, Balıkesir Karesi ve Altıeylül ilçeleri Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek kayyum olarak atandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yörsan’ın mahkemeden iflas istemesinin, üreticilerin, süt tedarikçisi firmaların ve işçilerin mağduriyet yaşayacak olması üzerine, Şimşek’in iflas sürecinin her kesimi zor durumda bırakacağını göz önüne alarak mahkemeye sunduğu raporlar, erteleme kararının alınmasında etkili olmuştur. Şimşek, üretici temsilcisi birliklerinin talebi doğrultusunda da mahkeme başkanı tarafından kayyum olarak atanmıştır.”

ÜRETİCİ VE TEDARİKÇİLERİN MAĞDUR …

Üreticilerin yüksek miktarda alacaklarının bulunduğunu aktaran Şimşek, şunları kaydetti:

“Üreticilerimizin ve süt tedarikinde bulunanların mağdur olmaması için buradayız. Biz işin içinden gelen, sütü bilen insanlarız. Mahkeme heyetine hukukçularımız tarafından sunulan dilekçede şunlar yer alıyor: Yörsan fabrikasının faaliyete geçmesi için gereken ham maddeyi karşılayabiliriz. Fakat yürütülen mali sürecin şeffaf bir yönetim anlayışıyla, bu işin paydaşları her kesimin sürece dahil edilmesi gerekir. Bu koşullar sağlanırsa biz süt birlikleri olarak, bu değerin kaybolmaması için zaten taşın altında olan elimiz yerine tüm gövdemizi koymaya dün olduğu gibi bugünde hazırız.”

YÖRSAN’A NE OLDU?!

Yörsan ekonomik sıkıntılar nedeniyle Susurluk Asliye Hukuk Mahkemesi’ne konkordato başvurusu yapmıştı. Fabrika üretime devam ederken firma tarafından iflas başvurusu yapıldı. Mahkeme iflas başvurusunu erteleyerek, şirkete kayyum atadı.

YARIM ASRILIK FİRMA YÖRSAN!

En büyük 500 sanayi kuruluşu listesine de giren Yörsan’ın temeli 1964’da Yörükler Gıda Limited Şirketi olarak atıldı. 1984’te Türkiye’nin ilk beyaz peynir fabrikasını kuran Yörsan, yaklaşık 4 yıl önce özel sermaye fonu Dubai merkezli Abraaj Group’a satıldı ve 2019 yılının sonlarında ise iflas ettiğini açıkladı!

55 Paylaşımlar
Daha fazla Türkiye Haberleri, Türkiyede Neler Oluyor
Malatyalı Öğretmen Adem Teorisini Buldu

Davutoğlu Gelecek Partisi’ni Kurdu!

Yeni Akit Siyanürden İntiharı Dawkinse Bağladı!

Saraya Sınırsız Harcama Yetkisi Verildi!

Kapat