Avustralya’da Cinsel İlişkiden Sonra Korona Vakaları Patladı!

Son günlerde Korona Virüs bambaşka bir şekilde dünya medyasında yankılanıyor. Virüsün Avustralya’da cinsel ilişki skandalının ardından yayılması büyük şaşkınlık ve tartışma konusu oldu.

Son dakika haberine göre, Avustralya’da Kovid-19 vakalarında rekor artış yaşandı. Son 24 saatte 549 kişinin yeni tip koronavirüse yakalanması, salgının başladığı tarihten bu yana bir günde kaydedilen en yüksek vaka sayısı oldu. Nisan ayında salgını kontrol altına alan Avustralya’da, Haziran ayı başında yeni koronavirüs vakalarının tespit edilmesinin ardından yapılan incelemede, ikinci dalganın sebebinin bir cinsel ilişki skandalı olduğu ortaya çıkmıştı.

Melbourne’daki beş yıldızlı Stamford Plaza’da kalan şüpheli Covid-19 hastalarına, corona virüs pandemisinin zirvesinde Avustralya’ya geldikten sonra 14 gün boyunca odalarında tecrit etmeleri söylendi.

Melbourne’deki lüks karantina otelinde güvenlik görevlisi olarka görev yapan ve adının yalnızca “Sam” olarak açıklandığı adam, otelde yaşananaları anlattı.

9News’a açıklamalar yapan Sam, meslektaşlarının karantina altıntaki yolcularla aynı asansöre bindiklerini, onlars spor salonuna giderken eşlik ettiklerini ve ardından toplum arasına karıştıklarını anlattı.

Sam’in bomba etkisi yapan açıklaması ise yolcularla bazı güvenlik görevlilerin ilişkiye girdikleri itirafı oldu.

Sam, ara veren güvenlik görevlilerinin, karantinadaki yolcularla temas ettikten sonra fast food zincirlerine, marketlere, restoranlara gittiklerini ve virüsü yaydıklarını itiraf etti.

Tam adı açıklanmayan adam, “Virüsü kontrol altına almaya çalışıyorduk, ama yaptığımız aslında virüsü yaymaktan başka bir şey değildi.” ifadelerini kullandı.

Güvenlik görevlisi ayrıca, COVID-19 testi yapmaması söylendiğini çünkü testin pozitif çıkması halinde çalışamayacağını söylediklerini iddia ediyor.

Şimdi Melbourne kenti ikinci bir corona virüs dalgasıyla mücadele ediyor ve kent sakinleri evde kalmak veya bin 625 dolar para cezası ödemek zorunda.

Paylaşmak için tıklayın