19 Mesajları - 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Mesajları ve Sözleri

19 Mayıs Mesajları. 19 Mayıs 1919 devletimizin temellerinin atıldığı ve Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gündür. İnternette sitesi olarak, bu önemli günde sevdiklerimizle birlikte bu anlamlı günü kutlamak için 19 Mayıs Mesajları’nı hazırladık. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.

Kolayca Kopyala Paylaş Yapabileceğinz 19 Mayıs Mesajları ve Sözleri

Sözleri paylaşmadan önce hatırlatmakta yarar var. Sözlerimizi sözü kopyala butonunu kullanarak rahatlıkla kopyalayabilir; sosyal mecralarda veya isteğiniz yerde paylaşabilirsiniz. Kolayca kopyala paylaş sadece İnternette’de
 

19 Mayıs Mesajları ve Sözleri 2021

İşte en yeni 19 Mayıs Mesajları 

 Her 19 Mayıs'ta Atamla birlikte Bandırma'ya yeniden çıkarız. Biz Atatürk genciyiz. 19 Mayıs kutlu olsun 


ImageName

 Bandırma vapuruyla geldin. Samsun dağlarına yeni bir milletin adını yazdın. 19 Mayıs kutlu olsun. 
 Bir kişi değil bütün vatan olarak kurtulmayı istedik ve direndik. Direnmemin, hür ve özgürce yaşamanın sembolüdür 19 Mayıs
  Bir yumruk gibi olmanın düşmanı yok etmenin başlangıcıydı 19 Mayıs. 19 Mayıs Kutlu olsun. 

En Güzel 19 Mayıs Mesajları 

 19 Mayıs ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. 


ImageName

 Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. 
 19 Mayıs Türkiye’nin ve Atatürk’ün doğum günüdür. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. 
Resimli 19 Mayıs Mesajları


ImageName

 Milletin bağrında temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım, gözüm arkada kalmayacak. Zafer “Zafer benimdir” diyebilenlerindir. K. Atatürk 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
 Milli hedefler, milli irade yalnız bir kişinin düşünmesinden değil, bütün milletin arzularının, emellerinin birleşmesinden ibarettir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
 Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. ( K. Atatürk ) 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
Resimli 19 Mayıs Mesajları


ImageName

 19 Mayıs, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ataşenin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
 Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
Resimli 19 19 Mayıs Mesajları


ImageName

 Ey Türk Gençliği vazifelerini unutma bayramını da doya doya kutla. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. 
 Milletimiz çok büyüktür. Hiç korkmayalım. O, esaret ve aşağılığı kabul etmez. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. 

 En Anlamlı 19 Mayıs Mesajları 

Anlamlı ve içten 19 Mayıs Mesajları ile karşınızdayız.

 19 Mayıs 1919'da bir milletin topyekun bağımsızlığı için kutlu bir direniş başladı. 19 Mayıs 1919’da Samsuna giden Mustafa Kemal önderliğinde başlatılan Kurtuluş Savaşı ile esaretten özgürlüğe kavuştuk. 
 İşgal altında bile  yenilmedik, bi yüz bin yıl da geçse yenilmeyeceğiz.
19 Mesajları
 Türkiye ne içten ne dıştan fethedilemez. 19 Mayıs kutlu olsun.
 Gençsen  dik dur ve Ata'yı an. Çünkü bu bayram size emanet.

 19 Mayıs Mesajları Kısa

Kolayca kopyalayıp paylaşabileceğiniz kısa 19 mayıs mesajları ile karışınızdayız. 

 Gençlerin her şeyden önce millete güven vermeleri gereklidir. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun..
 Gençliğinde dik duranın ihtiyarlığında beli bükülmez. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
Resimli 19 Mayıs Mesajları


ImageName

 Ey güzel ülkemin güzel yüzlü gençleri. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.
 “Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri (Türkiye Cumhuriyetini) ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak.” (Mustafa Kemal ATATÜRK) 

 Atatürk Sözleri

Linkimize tıklayarak hiçbilmediğiniz Atatürk sözleri dahil, bütün Atatürk sözlerine ulaşabilirsiniz ;

https://internette.gen.tr/ataturk-un-sozleri/

Atatürkün Sözleri

 Atatürk’ün Gençlikle İlgili Sözleri 

19 Mayıs mesajları ve sözleri denilince aklımıza ilk gelen şeylerden bir tanesi de Atatürk’ün gençlikle ilgili sözleri. İşte o sözler ;

 Bütün ümidim gençliktedir. (Mustafa Kemal ATATÜRK) 
 Gençlikle iftihar ediyorum ve gençliğe güveniyorum. (Mustafa Kemal ATATÜRK)  
 Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu sonsuza kadar yaşatacak olan sizlersiniz. (Mustafa Kemal ATATÜRK) 
Resimli 19 Mayıs Mesajları


ImageName

 Türk gençliği amaca, bizim yüksek ülkümüze, durmadan, yorulmadan yürüyecektir. (Mustafa Kemal ATATÜRK) 
 Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu sonsuza kadar yaşatacak olan sizlersiniz. (Mustafa Kemal ATATÜRK) 
 Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ( Türkiye Cumhuriyeti Devleti ) ona bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak. (Mustafa Kemal ATATÜRK)
 Gençler! Bir gün bu memleketi sizin gibi anlamış bir gençliğe tevdi edeceğimden dolayı çok memnun ve mesudum. Söz ola kese savaşı, Söz ola kestire başı (Mustafa Kemal ATATÜRK)
 Ey Türk gençliği! Birinci vazifen Türk istiklâlini Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. (Mustafa Kemal ATATÜRK)
 Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. (Mustafa Kemal ATATÜRK)
Resimli 19 Mayıs Mesajları


ImageName

 Hayatta tam mutluluk ve esenlik ancak gelecek kuşakların şerefi, varlığı, esenliği için çalışmakta bulunabilir. (Mustafa Kemal ATATÜRK) 
 Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin vatan muhabbetinin fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. (Mustafa Kemal ATATÜRK) 
 Sizler, yani yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz… Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. (Mustafa Kemal ATATÜRK) 


ImageName

 Gençlerimiz ve aydınlarımız ne için yürüdüklerini ve ne yapacaklarını öncelikle kendi düşüncelerinde iyice kararlaştırılmalı, onları halk tarafından iyice benimsenip kabul edilebilir bir hâle getirmeli, onları ancak ondan sonra ortaya atmalıdır. Ben çok ümitliyim ki, gençlerimiz bunu yapacak derecede yetişkindir. (Mustafa Kemal ATATÜRK) 


ImageName

 Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk’ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol… (Mustafa Kemal ATATÜRK) 

ATATÜRK’ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ

 ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyet'ini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır.

Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler.

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!

Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter 19 Mayıs Mesajları 

Linkler yakında sitemizde olacak

 Resimli 19 Mayıs Mesajları 

İndir butonunu kullanarak kolayca indirebileceğiniz resimli 19 Mayıs Mesajlarına mutlaka bakın


ImageName


ImageName


ImageName


ImageName


ImageNameImageName


ImageName


ImageName


ImageName


ImageName


ImageName


ImageName


ImageName


ImageName


ImageName


ImageName


ImageName

Resimli 19 Mayıs Mesajları


ImageName


ImageName


ImageName

Resimli 19 Mayıs Mesajları


ImageName

Resimli 19 Mayıs Mesajları


ImageName

Resimli 19 Mayıs Mesajları


ImageName

Resimli 19 Mayıs Mesajları


ImageName

Paylaşmak için tıklayın